Biegające sesje coachingowe

Kluczem do życia jest bieganie… Dlaczego bieganie? Kiedy biegasz, jest taki mały człowieczek, który do ciebie mówi. I ten mały człowieczek mówi: jestem tak zmęczony, zaraz wypluję swoje wnętrzności, jestem tak bardzo zmęczony, nie dam rady biec dalej. I masz ochotę się poddać… I kiedy nauczysz się pokonywać tego małego człowieczka gdy biegasz, nauczysz się jak się nie poddawać, gdy rzeczy w twoim życiu staną się naprawdę trudne. Bieganie to pierwszy klucz do życia – Will Smith

 

Połączenie coachingu i biegania przynosi fantastyczne efekty. Kiedy chcesz popracować nad swoją Wielką Zmianą np. chcesz schudnąć, wypracować nowe nawyki, zmienić pracę, to siedzenie w biurze czy w domu nie ma sensu. Powinieneś zrobić coś, czego do tej pory nie robiłeś. Dlaczego? Wiele badań pokazuje wpływ ruchu, aktywności fizycznej na kreatywne myślenie. Jeśli próbowałeś już wszystkiego, a mimo to nie wprowadziłeś zmiany w życie, to biegające sesje coachingowe mogą być tym, czego szukasz.

Sportowiec, biegacz drzemie w każdym z nas. Ale większości z nas się po prostu nie przedstawił. Każdy sportowiec łączy w sobie kombinację kilku dobrych genów, nastawienia psychicznego oraz silnego charakteru. Geny pozwolą przebiec tylko kawałek biegu, ale to silna twojego charakteru oraz odpowiednie nawyki pozwolą ten bieg ukończyć. Każdy z nas może wykształcić te cechy. Wystarczy, że obudzi w sobie drzemiącego biegacza.

Jak to działa?

Podczas sesji coachingowych niezwykle ważne jest precyzyjne określenie celu, zanim klient zacznie nad nim pracować. Bez jasno określonych parametrów i kryteriów osiągnięcie celu może nie być zbyt ekscytujące, a to spowoduje, że klient podda się na starcie lub w połowie drogi. Podobnie jest z bieganiem. Konkretne wyznaczenie celu (np. start w profesjonalnych zawodach) jest już połową sukcesu do jego osiągnięcia i ma wpływ na cały trening i przygotowanie biegacza. Jeśli przygotowujesz się do jakiegoś startu, doskonale wiesz, jak ważne jest wyznaczenie sobie celu głównego i podzielenie go np. na cele tygodniowe.

Po wyznaczeniu celu następuje etap jego realizacji. A właściwie przygotowanie się do realizacji celu. Podczas sesji coachingowej klient przygląda się swoim zasobom, sprawdza co już ma i może użyć do osiągnięcia celu, a jakich środków mu jeszcze brakuje. Na tym etapie sprawdza również swoją motywację i nastawienie. Inaczej mówiąc, analizuje swoją obecną sytuację, spogląda na nią z różnych perspektyw (oczywiście przy współpracy z coachem 🙂 ). I tutaj znów widzę analogię do biegania. Zanim wystartujesz w swoim wymarzonym biegu, najpierw sprawdzasz jaką formę masz teraz, ile jesteś w stanie przebiec, czy potrzebujesz dodatkowego treningu albo diety.

 

Gdy klient, podczas sesji coachingowych, poszerzy świadomość na temat swojej rzeczywistości, przystępuje do wypracowywania opcji. Generuje pomysły, potencjalne rozwiązania i analizuje ich użyteczność. Dodatkowo sprawdza korzyści i ewentualne straty, wynikające z podjętych działań. A w bieganiu? Jest tak samo :). Skoro nie mogę przebiec jeszcze założonego dystansu, to zastanawiam się co jeszcze muszę zrobić, aby ten cel osiągnąć. Biegać częściej? A może wprowadzić trening siłowy? Albo skorzystać z pomocy trenera?

I wtedy następuje najfajniejszy etap zarówno procesu coachingowego, jak i biegania. Etap działania. Klient wie co ma robić, jest do tego przekonany, ponieważ sam wypracował rozwiązania, a motywacja sięga zenitu. A biegacz? Po prostu biega :).

Dodatkowo obie formy, bieganie i coaching, są wspaniałymi narzędziami do kształtowania i umacniania swojego charakteru. Dzięki nim jesteśmy zmotywowani, wypracowujemy nawyki, jesteśmy lepiej zorganizowani, planujemy i realizujemy swoje marzenia, a determinacja i upór nas nie opuszczają. Dlatego połączenie biegania i coachingu, daje niebywałe efekty. Zapraszam więc na „biegającą sesję coachingową”.

 

Chcesz wiedzieć jak wygląda taka sesja? Czy biegamy przez całą godzinę? Jak połączyć bieganie i rozwój osobisty? Jak wypracować swoje cele?

Zadzwoń do mnie i umów się na sesję próbną – 508 839 398, napisz maila na adres kontakt@kamilabogucka.pl lub po prostu skorzystaj z formularza kontaktowego.